O mnie


Mam na imię Bogusia i jakiś czas temu postanowiłam wywrócić swoje życie zawodowe
do góry nogami.

 

 

Jestem żoną i mamą dwójki dzieci. Jestem raczej typem domatora, który najchętniej zaszyłby się w domu z dobrą książką, ciepłym kocem (to oczywiście w sezonie jesień/zima) oraz pyszną kawą (to zawsze). Przy dobrym filmie lub serialu lubię też wziąć w ręce miękką włóczkę oraz druty i stworzyć coś pięknego.

 

Ukończyłam studia magisterskie i studia podyplomowe na kierunkach ekonomiczno – finansowych. Przez kilka ostatnich lat pracowałam głównie w finansach i zapewne nadal by tak było, gdybym nie trafiła w Internecie na ogłoszenie o kursie korekty. Wtedy mnie olśniło – kocham czytać, więc dlaczego nie przekuć swojej największej pasji, miłości do książek, w sposób na życie! Można śmiało powiedzieć, że pewnego dnia obudziłam się i postanowiłam, że zostanę korektorem tekstów.

 

Praca w księgowości nauczyła mnie skrupulatności i podejrzliwości, a w zawodzie korektora to cechy bardzo pożądane. Jeżeli coś na pierwszy rzut oka wydaje się, poprawne, tym bardziej należy to sprawdzić.!

 

Pierwsze spotkanie z korektą tekstów odbyłam na kursie internetowym. Kurs trwał kilka tygodni i zasypał mnie ogromem wiedzy i niuansów językowych. Śmiało mogę stwierdzić, że złapałam bakcyla, ponieważ niedługo potem ukończyłam stacjonarny kurs korekty wydawniczej prowadzony przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. I myślę, że to jeszcze nie koniec! Bo w zawodzie korektora nie istnieje stan pt. WIEM JUŻ WSZYSTKO!